Než si vezmete do rodiny kousek svého psího štěstí, odpovězte si pečlivě a upřímně na následující otázky:

1. Budu mít dostatek času, chuti a energie se pejskovi věnovat? Zatímco jste v práci, tak většina pejsků o samotě vydrží, pak už ale potřebuje přítomnost člověka a společné aktivity. Pes je tvor společenský a má jen jediný svět – vás :-)

2. Jsem připraven/připravena mu poskytnout případnou veterinární péči? Každý pejsek něco stojí. Ať už se jedná o kvalitní stravu, tak i náklady v případě zdravotních obtíží. Jste ochotni mu zaplatit veterináře, když ho bude něco trápit?

3. Jsem připraven/připravena na takový závazek ve svém životě? Pejsek není věc, má city a nedá se odložit, pokud se vám náhodou změní životní situace. Pejsek je člen rodiny a členy rodiny také neodkládáme, jakmile se ukáže první překážka.

4. Jsem připraven/připravena na to, že pejsek za sebou může mít jakékoliv (i nedobré ) zkušenostmi s lidmi/ostatními zvířaty/ různými situacemi a já tudíž musím být více vnímavý a pomáhat mu se uzdravit pozitivním příkladem a trpělivým přístupem?

5. Jak se tváří na adopci vaše nejbližší okolí? Rozmlouvají vám to? Pokud ano a vy jste na vážkách, zda děláte správně, neuspěchejte adopci. Pejsek není věc. Pejsek chce stálý, milujicí domov a vědět, kam patří. Stejně jako vy :-)

Na závěr prosíme: Pokud zvažujete adopci jako překvapení nebo dárek pro někoho z vašeho okolí, ujistěte se, že dotyčný by na výše uvedené otázky odpověděl upřímně „ANO“.